اثر منتشرنشده محمدرضا شجریان بعد از ۳۳ سال وارد بازار می‌شود. - دانلود آهنگ جدیددانلود آهنگ جدید

اثر منتشرنشده محمدرضا شجریان بعد از ۳۳ سال وارد بازار می‌شود.


آلبوم «خراسانیات» از مجموعه آثار منتشرنشده محمدرضا شجریان، روز ۱۹ اسفندماه به آهنگسازی زنده‌یاد پرویز مشکاتیان در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

 

آلبوم مشترک مرحوم پرویز مشکاتیان و محمدرضا شجریان با عنوان خراسانیات بعد از سه دهه آماده ورود به بازار موسیقی شد.

همایون شجریان توضیحاتی را درباره آلبوم «خراسانیات» اثر مشترک محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان که در سال ۶۵ ضبط شده است، ارائه کرد.

همایون شجریان در صفحه شخصی‌اش درباره آلبوم «خراسانیات» نوشته است: آلبوم «خراسانیات» کار مشترک و شنیده‌نشده از پدر و زنده‌یاد استاد پرویز مشکاتیان است که پس از یک سال زحمات آوای مشکاتیان در طراحی و جناب رادمان توکلی (هماهنگی کلیه امور میکس و انتشار) و همچنین غلامرضا صادقی (میکس و مسترینگ) برای آماده‌سازی آن به جهت انتشار در سال ۹۸، در ۱۹ اسفندماه امسال تقدیم حضورتان می‌شود. کلیت کار حال و هوایی از خراسان را دارد و همچنین تصانیف آن روی اشعار ملک‌الشعرا بهار ساخته و خوانده شده است.

وی افزود: ضبط آلبوم «خراسانیات» مربوط به سال ۱۳۶۵ است و از آن‌جایی که ساز و آواز این مجموعه ضبط نشده بود و پدر هم امسال در شرایط خواندن و تکمیل آن نبودن، یک ساز و آواز از کنسرت آلمان ایشان به همراه ساز استاد مشکاتیان و بر شعر باباطاهر به این مجموعه اضافه شد. این ساز و آواز اجرای صحنه است که در سال ۱۹۸۹ میلادی در شهر آلمان اجرا شده است.

 

همایون شجریان افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته پخش سراسری این آلبوم از دوشنبه نوزدهم اسفندماه با قیمت ۳۰ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

گفتنی است طبق اعلام سامانه صدور مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز آلبوم «خراسانیات» متعلق به شرکت «دل آواز» در ژانر موسیقی سنتی پیش از این و در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۸ با شماره پرونده ۵۲۴۰-۱۳۹۷ صادر شده بود.

آلبوم «خراسانیات» با الهام از موسیقی مقامی منطقه خراسان بر اساس اشعاری از عماد خراسانی تولید و اجرا شده است.

این در حالی است که در بخش فروش ویژه، این آلبوم با قیمت ۲۱ هزار تومان به فروش می‌رسد و پخش و پیش فروش انحصاری نسخه فیزیکی این اثر از طریق سایت شرکت ایران گام و پخش و پیش فروش نسخه دیجیتالی این اثر توسط بیب تیونز آغاز شده است.

نیاز به مشاوره دارید؟